پلی استیشن 5 در ژاپن بیش از چهار برابر ایکس باکس سری ایکس فروش داشته است

کنسول های ورزش از پرطرفدارترین دستگاه های موجود در راسته هستند. سالانه تعداد زیادی بازی کنسول درون بکلی دنیا به فروش می رسد و منفعت بسیاری برای شرکت های سازنده به ارمغان می آورد. مایکروسافت و سونی، دو رقیب باستانی تو صنعتی کنسول بازی، در سال جاری نیز با معرفی دو دستگاه متاخر با یکدیگر رقابت می کنند. به تازگی آماری از سودا این دو علیه در فضای مجازی منتشر شده است که به تعداد طرفداران آن ها اشاره دارد.

در جدیدترین اطلاع دادن بازی، آماری بیع کنسول های ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و پلی استیشن ۵ در ژاپن منتشر شده است که نشان از پیشتازی PS5 دارد. ساعاتی پیش فامیتسو گزارشی منتشر کرد مبنی کنار اینکه سودا پلی استیشن ۵ طی چهار روز نخست نمایش در ژاپن،  به ۱۱۸ هزار واحد گویا است.

نکته مهم و البته تاحدودی قابل پیش بینی این است که ایکس باکس های متاخر داخل مجموع خلال ۶ روز، یک پنجم پلی استیشن ۵ (حدود ۲۱ هزار واحد) در ژاپن به ابتیاع رسیده است . البته پیش دماغ شده وجود که تعداد طرفداران کنسول سونی بسیار بیشتر از مایکروسافت باشد.

مقاله های مرتبط:پلی استیشن 5 احتمالا یک کنسول با قابلیت شخصی سازی قشری آسان استجعبه گشایی و ویدئو گیم پلی بازی ها بوسیله همراه تریلر روز عرضه ایکس باکس سری ایکس و اس منتشرشد

در بخشی از گزارش آمده است که تا این لحظه، نشانی Spider-Man: Miles Morales با خرید ۱۸,۶۴۰ نسخه و ورزش Demon’s Souls  با فروش ۱۸,۶۰۷، بوسیله ترتیب جایگاه های اول و دوم پرفروش ترین بازی های پلی استیشن ۵ در این سرزمین را از آن خود کرده اند. البته با بود عملکرد خوب و مثبت PS5 در ژاپن، نباید فراموش کرد که در سال ۲۰۱۳ طی هفت روز ابتدایی، ۳۰۰ هزار واحد  کنسول نسل هشتمی سونی یعنی پلی استیشن 4 به خرید رسید.

بیع کنسول ایکس باکس سری ایکس و سری اس در ژاپن کمتر از رقیب خود بوده است، ولی طبق گفته فامیتسو، موجودی این کنسول ها بوسیله تکمیل رسید و باعث شد تکه معامله ها با قرعه کشی آن ها را دراختیار افرادی که عزم ابتیاع داشتند، قرار دهند. این مدال دهنده خرید موفق محصولات هر دو شریک است.

اکنون باید منتظر ماند و دید قهرمان این رقابت جذاب و تنگاتنگ با عرضه بازی های انحصاری کدام یک خواهد بود. تاکنون افراد اضافی در بکلی دنیا به سمت پلی استیشن ۵ متمایل شده اند و تعداد طرفداران این کنسول بیشتر به رویت می رسد؛ اما آیا ممکن است با انتشار یک بازی شخصی بسیار جذاب، این قضیه تغییر بطی ء و افراد بیشتری برای خرید ایکس باکس سری ایکس انگیزش شوند؟

 لطفا نظرات و پیش دماغ های خود را با ما بوسیله تعهد پرداخت بگذارید.بیشتر بخوانید:آیا تغییر معادل پنجره اپلیکیشن های اندرویدی در Your Phone ویندوز ۱۰ ممکن می شود؟جزئیات سرویس کلاد پی سی مایکروسافت فاش شدسونی اکسپریا ۱۰ مارک ۳ احتمالا اولین گوشی 5G میان رده سونی خواهد بودمدیر مایکروسافت: استفاده از احراز هویت چندعاملی مبتنی بر پیامک و ارتباط صوتی مصون نیستبیش از ۲۴۵ هزاره سیستم ویندوز درون برابر باگ امنیتی BlueKeep RDP آسیب پذیر هستند