چگونه داخل دوران کرونا سفری ایمنی با تبر ترکیه داشته باشیم؟

از ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی تمامی ابعاد زندگی در جهان زیر خاصیت پاندمی کرونا راحتی گرفت و داخل این میان صنعتی گردشگری بیشترین تاثیر را از این مهمان ناخوانده داشت. بیشتر کشورها مرزهای خویشتن را به روی گردشگران بستند، پروازهای بین المللی راکد شد و فعالان توریسم دچار هیاهو بی سابقه ای شدند.

اما به دلاوری می نبوغ ترکیه را یکی از پیشگامان احیای صنعت گردشگری تو عهد پاندمی کرونا دانست. این سرزمین توانست تا در چند ماه گذشته با فراهم کردن زیرساخت ها درون طرحی مادون عنوان «گردشگری زنهار» زمینه را بخاطر تامین سلامت مسافران در عهد پاندمی کرونا سبب سفر به این ناحیه فراهم کرده و مرزهای خود را بوسیله روی گردشگران خارجی باز کند. از این رو، کجارو در سفری بوسیله ترکیه این تمهیدات را از نزدیک مورد بررسی استراحت داد.

چنانچه شما همچنین قصد سفر بوسیله ترکیه را دارید تو امتداد با ما همراه باشید تا علاوه پیاده شدن دیدار مجازی از جاهای دیدنی آنتالیا و استانبول با شرایط سیر مصون در دوران پاندمی کرونا بوسیله این ملک ملیح آشنا شوید.سفر هوایی

باهم اتحاد کردن آسمانی ترکیش به عزم شادکامی حال مسافران تدابیر ویژه ای اندیشیده است. اولین مورد اهدای پک بهداشتی اختصاص جهت استفاده تو طول تصعید است. علاوه کنار کره استفاده از ماسک و پیام های بهداشتی، درخت سرو خوردنی نیر در بسته بندی های جدید ارائه شده و از مسافران خواسته می شود تا از صرف طعام به صورت هم زمان خودداری کنند. مهمانداران جت نیز مدام در حال کنترل مسافران بخاطر استعمال از ماسک و ضدعفونی سرویس های بهداشتی هستند.

در فرودگاه های استانبول و آنتالیا نیز علاوه بر دسترسی آسان به مواد ضدعفونی کننده، بور گذاری مدنی درون مقدر شدن های مختلف از جمله مدخل تحویل جنین و صندلی های تالار تمایل به انعام پاس شده است. در غذاخوری های فرودگاه نیز همه جا تاکید شده است که به محض اتمام خوردن و آشامیدن حتما مسافران ماسک را روی رخساره خود صبر دهند. آنتالیا

منطقه ساحلی آنتالیا به برهان وجود سواحل قشنگ و تاریخچه غنی یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری دنیا محسوب می شود. آنتالیا را بوسیله جرات می توان خال تلاقی تاریخ و مدرنیته دانست. تلفیق سواحل زیبا، هتل ها و امکانات تفریحی همانند پارک های آبی، آکواریوم و… با فرهنگ مستند ترکی، این منطقه را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری داخل گیتی تبدیل کرده است. البته آنتالیا نیز از پیامدهای کرونا در امن نبوده و امسال با کاهش چشم گیر گردشگران مواجه بود؛ ولی نکته قابل توجه اینکه با اجرای طرح گردشگری کنف در هتل ها، سواحل و مهمانخانه ها، گردشگران در حال بازگشت به سواحل زیبای مدیترانه درون گور ترکیه هستند.

جاهای دیدنی آنتالیا

دیدنی های آنتالیا به دلیل قدمت تاریخی و غنای فرهنگی از تنوع فوقانی برخوردار است و از این رو، گردشگران علاوه بر تفریح درون سواحل می توانند از نزدیک با مدخل هایی از تاریخچه نیز ملاقات داشته باشند.منطقه کاله ایچی (Kaleiçi)

کاله ایچی داخل زبان ترکی به معنی داخل کاخ است و از این انگیزه به این معروفیت خوانده می شود که این منطقه در واقع بقایای قلعه ای قدیمی است که در حال حاضر، فقط دو دیوار و یک ورودی از آن به جا مانده است. این ورودی که پشه هادریان اشتهار دارد، به دستور امپراطور هادریانوس ساخته شده است. کوچه های باریک و پیچ درپیچ انباشته از مهمانخانه ها و مغازه های رنگارنگ، بناء های قدیمی و بازسازی شده، مناره یولی، بارو ساعت و… از دیدنی های منطقه کاله ایچی آنتالیا هستند.

شهر ماناوگات (Manavgat)

رودخانه ماناوگات یکی دیگر از جاهای دیدنی آنتالیا است که در فاصله ۷۵ کیلومتری (یک ساعت رانندگی) از شرق شهر آنتالیا قرار دارد. این رودخانه درون شلنگ شرقی کوه های توروس فراغت پژمرده و به دریای مدیترانه می ریزد. ماناوگات مکان بیش مناسبی برای قایقرانی و تفریحات مهیجی شبیه رفتینگ است. در سفر به این منطقه می توانید آرامش و هیجان را تجربه کنید.

از جذابیت های این منطقه، می توان بوسیله قرارگیری هتل های لوکس در جوار رودخانه و کرانه دریای مدیترانه اشاره کرد. علاوه بر این به دلیل مجاورت با دریای مدیترانه، می توانید در میخانه های این منطقه غذاهای لذیذ دریایی را نیز امتحان کنید.

شهر گردشگری سیده (Side)

نشانه اینده شهر گردشگری سیده است که تو حدفاصل پنج کیلومتری از ماناوگات قرار دارد. این ایالت کوچک ساحلی بوسیله واسطه جاذبه های تاریخی مثل معبد آپولو و آتنا، آمفی تئاتر باستانی، ملکی سیده و ساحل شنی مورد توجه گردشگران صبر دارد.

تئاتر سیده (Side’s theater) ، بزرگ ترین تئاتر در پامْفیلیای قدیمی محسوب می شود که با ۴۹ ردیف صندلی، گنجایش ۱۵ هزار نفر را دارد و امروزه همچنان برای برگزاری کنسرت ها و مراسم فرهنگی و هنری مورد استفاده استراحت می گیرد. با اینکه تعدادی از قوس های آن بوسیله مروز زمان تخریب شده اند، می توان جلوه و شکوه معماری رومی را تو جای جای آن مشاهده کرد.ساحل کارپوز کالدیران (Karpuzkaldiran) و کونیاالتی (Konyaaltı)

آنتالیا یکی از پشیز شهرهای جهان است که ۶۳۰ کیلومتر نوار ساحلی را به خویشتن اختصاص داده است. از جمله مشهورترین سواحل آنتالیا می استعداد به ساحل کارپوزکالیدران اشاره کرد که آبشارهای دودن (Duden) در آنجا به غرق کردن می ریزد. نکته قابل توجه اینکه درون محل سرریز رودخانه به دریا مانع قرار داده شده و گردشگران می توانند درون رودخانه انواع فعالیت های داغ کردن یا شدن نظیر زیپ لاین و تا اینکه رفتینگ را با شرایط امن تجربه کنند.

کونیالتی همچنین ساحلی به طول هفت کیلومتر است که تو دوروبر آن امکانات رفاهی، میخانه ها و فروشگاه های زیادی قرار دارند و همه این امتیازات، ساحل کونیالتی را بوسیله منطقه ای ایدئال برای گردشگران دگرگونی کرده است. درون نقطه مقابل این ساحل و در بور ۴۵ دقیقه رانندگی کوه های آنتالیا قرار دارد که تو فصول سرد برای ورزش های زمستانی همانند اسکی مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از نکته های مهمی که در طول ملاقات از این دیدنی ها باید به پندار داشته باشید این است که در حال حاضر امکان بازدید، صرف غذا و خرید به برهان پاندمی کرونا فقط تا ساعت ۲۲ امکان پذیر است و کلیه شهروندان و گردشگران تا اینکه در فضای باز نیز ملزم به استفاده از ماسک هستند؛ در جاهل این صورت با تذکر پلیس مواجه می شوند.

در بخش اینده گشت و گذاری تو ولایت زیبای استانبول و دیدنی های این قصبه در دوران پاندمی کرونا خواهیم داشت. اگر شما نیز در دوران کرونا به ترکیه خواه سایر کشورهای دنیا سفری داشته اید، تجربه خود را با ما و سایر کاربران کجارو در حصه دیدگاه ها به اشتراک بگذارید. 

همچنین، درون کجارو امکان مقایسه ارزش و انتخاب کم ارزش ترین آفر از میان صدها تبر مسافرتی فراهم شده است و از ضابطه تماس با آژانس فروشنده می توانید تبر ترکیه دلخواهتان را رزرو کنید.

تصاویر: ملکه زاوشی، سعیده خلیلی صفا