دلایل خرابی ناگهانی بلندگو خودرو چیست؟

بلندگوهای خودرو با عفو زمان ضعیف می شوند و حتی می شکنند. چنین موضوعی به ویژه درباره ی بلندگوهای کارخانه ای اصلی با کیفیت پایین که اکثر خودروها به آن ها مجهز هستند، صادق است. اجزای داخلی سیستم صوتی خودرو طی استعمال ی مداوم خراب می شود و فقره اضافی در این مبنا نمی نبوغ انجام قسط.  

گاهی اوقات گفته می شود که بلندگوهای خودرو بوسیله یکباره ویران شده اند. خراب شدن تمام بلندگوها، بدون استفاده ی نادرست تقریبا ممکن نیست؛ از جمله این موارد می توان بوسیله بیش از حد بلندکردن صدای سیستم صوتی اشاره کرد. با این حال هنگامی که تمام بلندگوهای سیستم صوتی خودرو همگی بوسیله یکباره از فقره می افتند، مشکل معمولاً از دستگاه پخش یا هدیونیت، آمپلی فایر یا سیم کشی است. 

تو فداکار موارد، ایجاد مشکلی کوچک درون سیم کشی بین هدیونیت و یکی از بلندگوها به تنهایی می تواند باعث شود که تمام بلندگوهای سیستم صوتی خودرو بوسیله یکباره کمیت شوند.مقاله های مرتبط:سونی از سیستم صوتی خودرو با صفحه ای کاملا سریر رونمایی کردبهترین تجهیزات رفاهی و جانبی مدرن برای خودروهای قدیمیبررسی هدیونیت و آمپلی فایر

اگر هدیونیت سیستم صوتی روشن باشد اما صدایی از بلندگوها گرفتن نشود، بوسیله راحتی می توان بوسیله این مولود رسید که بغرنج از بلندگوها است. ولی این واقعیت که هدیونیت نمایان شده است، بوسیله معنای قرص کارکردن نیست. قبل از انجام هر کار دیگری باید:مطمئن شد که هدیونیت روی حالت ضدسرقت قرار نگرفته است که بوسیله کد رمز نیاز دارد.تنظیمات صوت بررسی شود.ورودی های صوتی مختلف آزمایش شوند (مثلاً رادیو، پخش کننده یا پلییر CD و غیره).تمام فیوزهای داخلی مربوطه آزمایش شوند.سیم ها تحت تجسس قرار گیرند.

چنانچه هیچ مشکلی داخل هدیونیت رک نشد، باید آمپلی فایر را بررسی کرد. در سیستم های صوتی خودرو که از آمپلی فایرها مصرف می کنند، آمپلی فایر شایع ترین علت ابراز این جنس مشکل است؛ برای اینکه نغمه باید از طریق آن از بلندگوها گذر نرم. در مسئله بررسی آمپلی فایر، باید موارد زیر را انجام داد:اطمینان نتیجه شود که آمپلی فایر واقعاً هویدا است.اطمینان حاصل شود که آیا آمپلی فایر به حالت «Protect Mode » رفته است یا خیر.سیم های ورودی و خروجی بلندگوها بررسی شوند.فیوزهای داخلی و اجنبی آزمایش شوند و از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل شود.

معاینه سیم کشی بلندگوهای خودرو

از آنجا که سیم های بلندگو اغلب در پشت پنل ها و قالب ها، والا صندلی ها و کفپوش گذر می کنند، بازرسی باریک بین آن ها دشوار است. مطالعه اتصال بین یک روال هر کدام از سیم ها (در هدیونیت یا آمپلی فایر) و انتهای دیگر داخل بلندگو آسان خیس به نظر می رسد. اگر اتصال بود نداشته باشد، این بدان معنی خواهد حیات که سیم در جایی قطع شده است.

اگر بلندگوهای خودرو شما داخل درها انتصاب شده اند، نقطه ی مشترک نقص در جایی است که سیم بلندگو بین داخل و پنل آن گذر می کند. اگرچه سیم کشی در خودرو بوسیله طور معمول توسط ورق های لاستیکی سخت نگهداری می شود، ولی به برهان فشارهای دوباره که هنگام باز و بسته شدن درها پیاده شدن آن ها وارد می شود، ممکن است سیم ها به مرور زمان فرسوده یا پیمانه شوند.آزمایش بلندگوهای خودرو

روش دیگر، پیداکردن مقداری سیم و سیم کشی دوباره و موقتی بخاطر هر بلندگو است. از آنجا که این روش برای آزمایش موقتی است، باید با برج حمل پنل های داخل و سایر اجزا به بلندگوها دسترسی پدیدار کرد.

چنانچه بلندگوها با سیم های جدید فقره کنند، می توان تامین وجود که مشکل از سیم کشی باستانی است. همچنین می قابلیت بلندگوهای خودرو را با وصل کردن سیم برق از هدیونیت خواه آمپلی فایر و وحدت سیم های مثبت و منفی هر بلندگو به پایانه های مثبت و منفی یک باتری ۱/۵ ولت، «آزمایش» کرد.

مقاله های مرتبط:راهنمای خرید خودرو کارکرده

چنانچه سیم بلندگوها متروک نشده و بلندگو غم کاملاً خراب نیست، خلال اتصال سیم ها به پایانه های باتری، صدای جزئی شنیده خواهد شد. با این حال گوش دادن صدای خفیف از بلندگو با باتری ۱/۵ ولت، لزوماً بوسیله معنای این زدودن که بلندگو در وضعیت خوبی قرار دارد. اگر درون آخر همه چیز بررسی شده باشد، وقت آن است که بلندگوهای خودرو به عارض کامل جایگزین شوند. بیشتر بخوانید:لیفان X70 / ایکس 70؛ قیمت، مشخصات فنی و امکانات احتمالیاستون مارتین قلمرو مخصوص ۷٫۷ میلیون دلاری با امکانات رفاهی می سازداین یک لامبورگینی استهرآنچه تو رویداد پیکسل گوگل معرفی شدشیائومی از ساعت، دستبند، لامپ، کفش و اسپیکر هوشمند خویشتن رونمایی کرد