تکثیر ۴ درصدی آمار کاربران اسپیکر هوشمند در امریکا

آمار استعمال کنندگان از اسپیکرهای هوشمند هر روز افزودن مشهود می درنگ. براساس آخرین تحقیقات انجام شده توسط Adobe Analytics، از ژانویه ی ۲۰۱۸ تا آگوست ۲۰۱۸ ( دی ماه ۱۳۹۶ تا مردادماه ۱۳۹۷) سمج ف کنندگان اسپیکرهای هوشمند از ۲۸ درصد به ۳۲ درصد افزودن یافته است.

افزایش ۴ درصدی درون تعداد کاربرد کنندگان اسپیکرهای هوشمند در حالی گزارش می شود که در ماه های تعطیلات که حدود ۷۹ درصد سودا اسپیکرهای هوشمند داخل آن ماه ها رخساره می دهد، صبر نداریم.

مقاله های مرتبط:تعداد کاربران اسپیکر هوشمند از گجت های پوشیدنی بیشتر می شود۴۷.۳ میلیون نفر از بزرگسالان آمریکایی از اسپیکر هوشمند استفاده می کنند

به علاوه، پیش بینی می شود که پس ازآن از تعطیلات ۲۰۱۸، تقریبا ۴۸ درصد استعمال کنندگان امریکایی، اسپیکر هوشمند داشته باشند. کام می رود که تا بعد از تعطیلات، ۴۵ درصد استعمال کنندگانی که تو حال حاضر اسپیکر هوشمند دارند، اسپیکر جدیدی بخاطر خود خریداری کنند. این آمار تو حالی منتشر می شود که براساس پیش دماغ ها، انتظار می جوی ۲۳ درصد از کاربرانی که در حال حاضر اسپیکر هوشمند دارند، اسپیکر جدید برای افرادی که اسپیکر ندارند، خریداری خواهند کرد. همچنین، ۲۳ درصد از افرادی که هنوز اسپیکر هوشمند خریداری نکرده اند، نیز برای خود اسپیکر خواهند خرید. جالب است بدانید که ۹ درصد از افرادی که اسپیکر ندارند نیز، اراده دارند برای دیگران اسپیکر خریداری کنند.

این آمار و ارقام از سوی ادوبی و براساس نظرسنجی از ۱۰۰۰ استعمال کننده ی امریکایی به دست آمده است. نظرسنجی علاوه پهلو آمار بیع اسپیکر هوشمند، به گنجایش های دیگری از موضوع هم توجه نشان می دهد. مثلا طبق آمار بوسیله مشت آمده، شایع ترین درخواست کاربران از اسپیکرهای هوشمند، التماس پخش موسیقی است. ۷۰ درصد کاربران بیشتر از اسپیکر هوشمند درخواست پخش موسیقی دارند و ۶۴ درصد از کاربران درباره ی شرایط آب و هوا از اسپیکر هوشمند مصرف می کنند. سایر فعالیت های محبوب دربرگیرنده مواردی همچون سوالات سرگرم کننده (۵۳٪)، جستجوی آنلاین (۴۷٪)، تجسس اعلام (۴۶٪)، برقراری تماس (۳۶٪)، تحقیقات عمومی و پایه یا از کار افتادن اطلاعات (۳۵٪)، التماس راهنمایی (۳۴٪) است. 

با وجودی که از اسپیکرهای هوشمند بوسیله راحتی می توان از طریق فقره صوتی برای کنترل دستگاه های هوشمند داخل خانه های هوشمنداستفاده کرد؛ ولی عزب ۳۱ درصد کاربران از اسپیکر هوشمند به این منظور استفاده می کنند.

البته اطلاعات آماری این گزارش تا حدی با معلومات مربوط به گزارش های سابق مغایرت دارد. پیشتر گفته شده بود که عزب دو درصد از دارندگان الکسا از امر های صوتی الکسا بخاطر کنترل سایر دستگاه های هوشمند استعمال می کنند. البته مرکز تحقیقات ادوبی، تمام اسپیکرهای هوشمند بازار در ایالات متحده را تک توجه صبر داده است و فقط به یک مدل اسپیکر هوشمد مثلا الکسا توجه علامت نداده است. براساس گزارش منتشر شده از سوی ادوبی، ۳۰ درصد کاربران اسپیکرهای هوشمند، از دستگاه خود بخاطر بیع کردن یا سفارش اعطا کردن استفاده می کنند.

البته از دیدن ادوبی، استفاده از اسپیکرهای هوشمند بخاطر فعالیت هایی همچون پند غذا، ارسال پیام، بازی کردن، فرمان صوتی بوسیله وسیله های هوشمند خانگی، رسیدگی درون مورد سیر و مدیریت امور مالی، جزو فعالیت های جدید و در حال گسترش اسپیکرهای هوشمند است. ولی ادوبی، در مورد کاربرد از اسپیکرهای هوشمند برای خرید، به نتایج جدیدی دست یافته است. براساس گزارش ادوبی، اکثر کاربران، بوسیله رخ مستقیم از اسپیکر هوشمند برای خرید استفاده نمی کنند، ولی داخل مراحل اولیه ی خرید از اسپیکرهای هوشمند خود کمک می گیرند. تقریبا ۴۷ درصد کاربران، از اسپیکر هوشمند برای جستجوی ثمر خود قبل از خرید از اسپیکر استفاده می کنند. ۴۳٪ کاربران بخاطر تدارک ی لیست ابتیاع و ۳۲ درصد برای مقایسه ی قیمت ها از اسپیکر هوشمند استفاده می کنند.

براساس همین گزارش، تقریبا یک چهارم دارندگان اسپیکرهای هوشمند حداقل یک بار از دستگاه خود برای وصیت دادن سودا کاربرد کرده اند و ۲۱ درصد کاربران، از اسپیکر هوشمند برای اندرز مجدد، اقلامی که قبلا خرید کرده اند، از اسپیکر هوشمند استفاده کرده اند.

استفاده از الکسا برای افزودن کردن سیاهه اقلام به مسوده خرید، یکی از کاربردهای معمولی است که کاربران از آن بیش استفاده می کنند. ظاهرا اسپیکرهای هوشمند در فرآیند معامله کردن دخالت دارند، ولی داخل همان قدم های نخستین بیشتر به کار گرفته می شوند، و بیشتر نقش یادآوری کننده و همفکری را برای کاربر ورزش می کنند. در حدود ۴۶ درصد استعمال اسپیکرهای هوشمند به همین منظور گزارش شده است.

ادوبی، نیز خبردار شده است که استعمال از معاون هوشمند صوتی داخل اسپیکرهای هوشمند، رشد نوع دوستی داشته است. براساس گزارش ادوبی، داخل حدود ۷۶ درصد کاربران اسپیکرهای هوشمند هر سال نسبت به سال قبل، بیشتر از کمک هوشمند کاربرد می کنند. حدود ۷۱ درصد کاربران اخبار کرده اند که هر روز از مایه خود استفاده می کنند. ۴۴ درصد کاربران، هر روز چندین مرحله از اسپیکر هوشمند برای فعالیت های مختلف استفاده می کنند. تنها ۸ درصد کاربران اعلام کردند که تقریبا زیاد از اسپیکر هوشمند خود استعمال نمی کنند.بیشتر بخوانید:میزان کوچک نمدار اسپیکر هوشمند گلکسی هوم در FCC رویت شدال جی با تراش فهم جعلی در معلول هوشمندکردن خانه ها استانعقاد قرارداد تنخواه گذاری مشترک میان تویوتا و پاناسونیک در حوزه خانه های هوشمندبهبود ۶۱ درصدی داخل عملکرد سیستم معنایی الکسا آمازونفروشگاه Audible از دستیار صوتی الکسا برای پشتیبانی مشتریان خود استفاده می نرم